Aktualności

WARSZAWSKIE DNI SENIORA przed nami

Wystawa artystek z koła malarskiego działającego przy Rembertowskiej Akademii Seniora

I my dołączamy do obchodów, podkreślając, że dojrzały wiek to wspaniały czas na taniec z pędzlami i farbami! Rembertowska Akademia Seniora, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Dom Kultury "Rembertów" zapraszają na wernisaż prac, który odbędzie się w poniedziałek 25 września w Galerii REM (sala nr 5) o godz. 18:00.

Chodźcie, chłońcie sztukę, podziwiajcie!

Spektakl Tajemnica Leśnych Przyjaciół

Spektakl 'Tajemnica leśnych przyjaciół'

Bohaterami spektaklu są lalki teatralne:

miś Beczułka, zajączek Sprytek i pszczółka Przyjaciółka.

Najważniejszym problemem misia Beczułki jest brak kompana do zabawy. Ma wprawdzie pod dostatkiem swojego ulubionego przysmaku, czyli miodku, jednak czuje się bardzo samotny. Na łące, zupełnie przypadkowo poznaje wesołego i sympatycznego zajączka Sprytka. Jest z tego powodu niezwykle szczęśliwy i wiąże ze Sprytkiem wiele nadziei.

Z czasem okazuje się jednak, że koleżeństwo zajączka nie jest bezinteresowne...

Mistrzowie technologii, czyli programowanie i robotyka. Bezpłatne zajęcia 27 września 2023 roku o godzinie 17:00 w Domu Kultury Rembertów

Mistrzowie technologii, czyli programowanie i robotyka

Programowanie wcale nie jest nudne, robotyka jest super (ale to już wiadomo) a nowe technologie to dosłownie przyszłość. Zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat na zajęcia, które nauczą je logicznego myślenia, poszerzą swoją wiedzę dotyczącą nowych technologii i będą miały okazję wykazać się artystycznie.

W środę 27 września 2023 r. o godzinie 17:00-18:00, odbędą się bezpłatne zajęcia pokazowe, które z pewnością odpowiedzą na większość pytań i wątpliwości. Co istotne te zajęcia będą wyjątkowo krótsze, potrwają godzinę, podczas gdy standardowe zajęcia będą trwały półtorej godziny. 

Tkactwo artystyczne. Warsztaty dla dorosłych na świeżym powietrzu. 23 września 2023 r. godzina 11:00. Wstęp bezpłatny obowiązują zapisy 601 474 712

Tkactwo artystyczne - warsztaty dla dorosłych

Zapraszamy do kreatywnego spędzenia czasu w relaksującej formie.
Tkanie artystyczne to ciekawa forma spędzenia czasu. W sobotę 23 września, o godzinie 11:00 spotkajmy się na świeżym powietrzu, na warsztatach prowadzonych przez Kaję Krzepicką, która pokaże jak używać krosna, wyjaśni czym jest wątek i osnowa, a efektem będzie własny gobelin. Potem będzie można się chwalić sąsiadom.
Udział w warsztatach jest bezpłatny (dzięki temu, że to warsztaty z budżetu obywatelskiego), ale obowiązują zapisy. Proszę nie zwlekać - 601 474 712
Spektakl pt.: Rozplatanie tęczy w wykonaniu Teatru Małego Widza. Spektakl dla dzieci od 1 do 4 lat. Odbędzie się 23 września 2023 r. (sobota) o godzinie 11:00 na sali widowiskowej Domu Kultury Rembertów. Wstęp bezpłatny i obowiązują zapisy pod numerem telefonu 22 611 96 87 lub 601 474 712.

Spektakl 'Rozplatanie tęczy' Teatr Małego Widza

Przedstawienie odbędzie się 23 września 2023 r. o godzinie 11:00 na sali widowiskowej. Przeznaczony jest dla najmłodszych w wieku 1-4 lata, Wstęp bezpłatny i obowiązują zapisy pod numerem telefonu 22 611 96 87 lub 601 474 712.
 
Spektakl ROZPLATANIE TĘCZY to zaproszenie do zabawy z wodą i kolorami.
To próba zanurzenia się w dziecięcej wyobraźni – chęć zrozumienia tego nieuchwytnego, a zarazem prawdziwego sposobu postrzegania świata, który zdaje się być zarezerwowany tylko dla najmłodszych.
Spektakl tworzą obrazy, muzyka, rytm i gest – słowa schodzą tu na dalszy plan. „Rozplatanie tęczy” to rozmowa za pomocą zmysłów i emocji. To wzajemne słuchanie i obserwowanie. Nie chodzi tu o racjonalne rozumienie, ale raczej o doświadczanie i przeżywanie piękna, o inicjację do krainy wrażliwości, o udział w nowej rzeczywistości – takiej, która różni się od tej oglądanej na co dzień.
Dzieci są współtwórcami spektaklu – obserwują przedmioty we wzajemnych relacjach, w relacji do siebie samych. Słuchają dźwięków, jakimi komunikują się te przedmioty i jak opowiadają historie…

Ogródek balkonowy w drewnianej skrzynce - warsztaty dla dorosłych

Komu nie marzy się piękny balkon? Wśród pięknych, samodzielnie wychodowanych kwiatów, aż miło będzie pić poranną kawę.
Zapraszamy na kolejne, wybrane w budżecie obywatelskim, warsztaty dla dorosłych. W środę 20 września 2023 r., o godzinie 18:30 Fundacja alter eko nauczy jak zazielenić swój miejski kawałek przestrzeni. Skrzynki, ziemia i cebulki już czekają - trzeba zrobić tylko jeden krok. Zapisać się! Ilość uczestników ograniczona, prosimy dzwonić na numer 601 474 712.

Kontakt

Dom Kultury "Rembertów"
Al. Komandosów 8
04-485 Warszawa
Tel.: 22 611 96 87
Tel.: 601 474 712
E-mail: info@dkrembertow.waw.pl
Biuletyn informacji publicznej